Бароло

Чудове італійське вино, вироблене виключно з винограду Неббіоло.

Вирощують в самому серці горбистої місцевості Ланге, в декількох кілометрах від півдня міста Альба, на території 11 Комун, які чергуються по чарівному маршруту пагорбів, створеному професійною рукою людини, і що знаходяться під наглядом величних середньовічних замків. Серед них той же замок Бароло, ім’я якого сьогодні носить вино, прославлене в усьому світі.

Це центральні Комуни області Бароло, а також Ла Морра, Монфорте, Серралунга д’Альба (з військовою фортецею, яка підноситься на пагорбах), Кастільо Фаллетті (кругла вежа, яка є приватною власністю і частиною заміського особняка), Новелло, Гріндзане Кавур. Вердуна, Діано д’Альба, Кераско і Родді (з замком на реконструкції) – ці території, навпаки, задіяні лише частково. Завдяки впертості Камілло Бенсо, Графу Кавура, і Джулії Колберт Фаллетті, останньої маркізи Бароло, в середині XIX століття почали виробляти вишукане і багате вино, якому судилося стати Послом Королівської родини Савойя Регіону П’ємонте в Королівських дворах всієї Європи.

 

Разом з вином Барбареско пройшов всі моменти підвищення цінності ХХ століття, починаючи з Асоціації «Про-Бароло» і закінчуючи підставою Концерну, далі – отримання найменувань DOC і DOCG і до становлення Піано Контроллі (Piano Controlli) для Сертифікації, запитуваної Євросоюзом в 2005 році. Останньою важливою роботою на користь Бароло стало розмежування і офіційне підтвердження Інструкцій по додатковим географічним позначкам, прийнятих в 2009 році, так само було і з вином Барбареско декількома роками раніше.

Основні положення вже викладені і не вимагають поки «інтерпретації» престижності від «Cru» (місцевість виробництва) – залишена для інших моментів – але контролює численні назви місцевості, зазначені на етикетці. З неабиякою допомогою Комун, Концерн подолав багато сумнівних і спірних ситуації, виступаючи на захист можливого розвитку в майбутньому. Головним же фактом є те, що у вині Бароло була і є своя структура, яка виражає сукупний і захоплюючий букет, здатний розкриватися з часом, не втрачаючи своїх чарівних органолептичних характеристик.

З тісному взаємозв’язку між властивими характеристиками вина і уподобаннями дворянства ХIX століття виникло прислів’я: «Король вина – вино королів». Вино має глибокий і насичений гранатовий відтінок з ароматом фруктів і спецій; на запах і смак відчутні невеликі червоні фрукти, вишні в лікері і конфітюрі, але також чарівні аромати троянди і сухої фіалки, кориці і перцю, мускатного горіха, ванілі, іноді солодки, какао, тютюну та дубленої шкіри. Потрібно витримати його 3 роки, з яких 1,5 – в дубових бочках, і лише після п’яти років воно може прикрашатися написом «Riserva» (рік врожаю винограду).

Також як і з Барбареско існують вина більш традиційні, а інші – більш міжнародні з використанням різних дерев’яних ємностей. В цей час відміність слабшає з оборотами виробництва всередині країни в помірному балансі. Незначні відмінності роблять вина Бароло ансамблем голосів високого рівня. Стає приємним на смак вже після 4-6 років і досягає вершини після 10 років витримки, залишаючись найкращим також після 20 років і більше. Звісно залежить від урожаю, який може бути прекрасним, але також і невдалим, як наприклад відомий 1977 рік, коли вирішили не виробляти Бароло, або 2002 рік, коли дощі і сильний град випробовували досвід виноробів.

Існує безліч можливостей для дегустації Бароло в місцевості його виробництва; «Маршрут Бароло» охоплює в своїй програмі різні винні погреби, але є також міські магазини Серралунга, Діано д’Альба, Кастілльон Фаллетто, винний погреб Ла Морро, Енотека Гріндзана Кавура (з якого можна насолодитися центральною панорамою місцевості), Енотека Бароло, де знаходиться музей Вина величезної вартості. Інші приміщення, також приватні, знаходяться у всіх комунах, і з кожним роком зростає можливість відвідати такі підприємства. Для цього була створена послуга П’ємонте про вино, про яку ми розповімо в спеціальному розділі про місцевих виноробів ».

Comments

mood_bad
  • No comments yet.
  • chat
    Add a comment