+38 044.3538673 [email protected]
+38 044.3538673 [email protected]

Доломіти Суперскі

Доломіти Суперскі

Найкрасивіші гори в світі – Доломіти, об’єкт Світової спадщини ЮНЕСКО, 12 гірськолижних курортів, 1200 км залитих сонцем трас, сучасні підйомники.

Підніміться на вершину Marmolada, промчить уздовж величних гірських масивів Tognola і Pale di San Martino, через мальовничі долини і зупиніться помилуватися захоплюючими уступами Tre Cime. Як щодо аперитиву з видом на панораму Monte Cristallo або прогулянки по затишним магазинах? Любителі гірськолижного спорту зможуть насолодитися видовищем гонок по знаменитим трасам.

Багато мільйонів років тому Доломітові Альпи були кораловими рифами, а сьогодні вони велично височіють над північно-східною частиною Італії. Своє ім’я вони перейняли від мінералу доломіт, а той, у свою чергу, був названий на честь французького геолога Деода де Долом’є. Схили, які не покриті снігом, світяться на сонці кремовим відтінком, а під час заходів – ніби палахкотять у вогні. Луга і ліси тут справді казкові: навколо кружляють метелики, скачуть бабаки, а в річках хлюпається форель.

Якою би красою не володіли ці гори, туристів ваблять сюди насамперед гірськолижні спуски. Нічого дивного! Тут діють 12 курортів і майже півтисячі підйомників; прокладені приблизно 1220 км трас, і деякі з них відкриті цілий рік. Тут можна покататися за порівняно невеликі гроші і без втрати якості. На деяких курортах цілком реально знайти готель з двома зірками і, не переплачуючи за розкішні апартаменти, присвятити весь день лижам і горам. Втім, якщо захочите порівняти умови відпочинку і катання в різних країнах, поїдьте «в розвідку» до Франції, Австрії або Швейцарії, тим більше що перебувають вони буквально в парі сотень кілометрів від італійських курортів. Траси там настільки ж хороші, але ціни трохи вище. Тому відповідь на питання «Чи варто платити більше?» Залишається тільки за вами.

Траси в Доломітових Альпах дійсно на будь-який смак: від простих зелених до складних чорних. Є також спуски для фрістайлеров і сноубордистів. Любителям позмагатися (в тому числі з самим собою) сподобається місцева курортна фішка. Туристи можуть завантажити додаток для смартфона, який буде підраховувати кількість накатаних кілометрів за день. До речі, стомлені лижами можуть відпочити пасивно – покататися на санях, запряжених кіньми.